Tutoriale dla Arduino na YouTube

Tutoriale dla Arduino na YouTube

Czytając dokumentację techniczną Arduino, możemy z niej wyciągnąć wiele pożytecznych informacji, dzięki którym będziemy mogli poznać tajniki obsługi tej platformy. Jednak jeszcze więcej możemy zdziałać, korzystając z treści i tutoriali w formie filmików publikowanych w serwisie YouTube!

Pomoc techniczna Arduino w postaci nagrań wideo

W tym artykule przedstawiono kilka ciekawych kanałów w serwisie YouTube, których autorzy tworzą tutoriale dotyczące obsługi platformy Arduino.

ElektroPrzewodnik

Kanał ten prowadzi Tomasz Grabowski – inżynier elektronik po Politechnice Śląskiej. Publikowane przez niego treści obejmują podstawy teoretyczne i ćwiczenia praktyczne na elementach i układach elektronicznych, a także poradniki dotyczące obsługi platformy Arduino. Z tutoriali udostępnianych na tym kanale YouTube dowiesz się, jak podłączyć do Arduino czujniki i wyświetlacze, jak wykorzystać generowanie sygnału PWM oraz jak wykonać przetwornik cyfrowo-analogowy. Prowadzący recenzuje również moduły i akcesoria warsztatowe.

EEVblog

Treści publikowane na tym kanale przez Australijczyka Dave’a Jonesa dotyczą elektroniki na poziomie podstawowym dla osób początkujących. Jednak to nie wszystko. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników autor przygotował filmy projektowe, które obejmują m.in. filtrację zakłóceń w układach zasilaczy. Na kanale znajdziesz m.in. tutorial o tym, jak zaprogramować płytkę Arduino, aby współpracowała z modułem Wi-Fi opartym na układzie ESP8266. Jest to także prawdziwa kopalnia wiedzy na temat budowy wewnętrznej sprzętu warsztatowego, np. stacji lutowniczych, zasilaczy i przyrządów pomiarowych.

Julian Ilett

Przewodnia myśl prowadzącego tego kanału brzmi: „Tania elektronika – bez prądu” („Electronics on the cheap – electricity for free”). Julian Ilett przedstawia w swoich filmikach moduły elektroniczne sprzedawane przez dostawców z Chin, w tym również moduły przeznaczone do współpracy z płytkami Arduino. Nawet jeśli okaże się, że działają one nieprawidłowo, to właśnie w tym miejscu zaczyna się prawdziwa zabawa! Z ciekawostek – prowadzący zasila swój warsztat panelami fotowoltaicznymi.

Learnelectronics

Kanał Learnelectronics jest prowadzony przez Paula Hudsona – inżyniera elektronika z ponad 30-letnim stażem i pasjonata krótkofalarstwa. Treści przedstawianych filmików dotyczą szeroko rozumianej elektroniki analogowej i cyfrowej, mają charakter recenzji i tutoriali. Możesz znaleźć także materiały poradnikowe dotyczące podstaw elektroniki dla początkujących oraz przykładowe projekty do wykonania na Arduino i innych platformach opartych na mikrokontrolerach.

Ralph S Bacon

Tak jak nazwa kanału wskazuje – prowadzi go Ralph S. Bacon. Kanał ten obejmuje filmy, w których omawiane treści są prowadzone w przystępny sposób dla początkujących osób, zaczynających swoją przygodę z elektroniką. Głównymi tematami tutoriali są programowanie oraz współpraca sprzętowa płytek Arduino i samodzielnych mikrokontrolerów wraz z zewnętrznymi komponentami elektronicznymi, takimi jak czujniki, przetworniki, układy scalone i inne. W filmach pojawia się gościnnie kot Ralpha imieniem Benny, który dodatkowo urozmaica publikowane przez autora materiały.

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Zobacz również

Leave a Reply

Your email address will not be published.